Jak vidíme nebe...

24. února 2008 v 14:15 | Tori |  Celoroční nebe
Většina lidí nevěnuje pohledu na oblohu moc času. A pokud ano,tak jen buzduše zírají a to co vidí,nemá se skutečným nebem nic společného. Co cítíte vy,když se podíváte na nebe? Berete ho jako obyčejnou samozřejmost,nebo je pro vás mnohem důležitější?

Když se vrátíte zpět do svých dětských let a vybavíte si houpání na houpačce ve vašem oblíbeném parku... Kolikrát jste při houpání zaklonily hlavu a zadívali se na to,co je nad vámi? Děláte to pořád,nebo snad jen jednou? Nebo snad nikdy...? Kdy jste naposledy seděli nehnutě za oknem s pohledem upřeným k nebi a pozorovali poštolky,které se uhnízdily pod vaší střechou,a teď poletují nad celou ulicí?
Před lety,nebo snad včera? Nebo se na ně díváte právě teď? ...
Co cítíte,když se podíváte na nebe,nebo když vidíte letět poštolku? Co cítíte? Volnost? Štěstí? Radost?
Co obvykle cítíte,když vidíte poštolku zamávat křídly a vyletět vstříc oblakům? Co vaše fantasie? Představujete jsi někdy,že se jako poštolka vznesete vysoko nad ulici a že se budete téměř dotýkat mraků? Nebo jste spíš realisté,kteří sní jen ve spánku,ve kterém mohou,alespoň na chvíli,popustit uzdu své fantasie a vznést se k mrakům?
Přemýšlejte a představujte si,že když zavřete oči,uvidíte svět přesně tak,jak je to ve vašich nejkouzelnějších snech. Že máte křídla,nebo že sedíte na rychlodrakovi Falcovi jako v Nekonečném příběhu,a že letíte do závratných výšin. Vrátí se vám vaše dětské sny,optimistický pohled na svět a pocit,že tento kouzelný sen nikdy neskončí.
A teď řekněte....co jste cítili?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nika Nika | E-mail | Web | 21. září 2008 v 14:09 | Reagovat

co jsem cítila?? smutek. smutek z pomyšlení, že já nemůžu letět mezi mraky, podívat se na svět z výšky, neuhýbat jen do stran ale i nahoru a dolu... smutek z faktu, že jsem člověk a je jen velmi malá šance, že někdy budu něco jiného...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama